Untitled Document
26 Nisan 2018 - 15:03 Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Anasayfa Kim Kimdir ?
 

CENGİZ AKYILDIZ KİMDİR ?
 
FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 26 Nisan 2018 - 00:07

13 Mayıs 1961 tarihinde Rize’de doğdu. Kısa bir süre Bursa’da bulundu. İstanbul’un Fatih İlçesi’ne bağlı Fındıkzâde semtindeki Vatan Lisesi’nden mezun oldu. 

Cengiz Akyıldız gerçek hayatı ile değil, 12 Eylül 1980 Askerî Harekâtı’nın işkencehâneleri olan ve ‘Yusufiye ’ veya ‘Taş Medrese ’ olarak anılan zindanlardaki metâneti, sabrı, asil duruşu ve dâvâsına perçinli irâdesi ile efsâneleşen bir destan kahramanı olarak bilinir. Ülkücü hareketin içerisinde büyük bir mücâdele adamı olarak tanındı ve sevildi.

12 Eylül 1980 yönetiminin peşin yargılarla başlattığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkücü Kuruluşlar Dâvâsı’nda hapse mahkûm edildi. Cezâsını çektikten sonra çeşitli yayın organlarında çalıştı. 100’den fazla makalesi yayınlandı. 

MHP İstanbul İl Yönetimi Basın Danışmanı olarak görevli iken; 17, 18 ve 19 Ocak 2014 günlerinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İstanbul’daki seçim çalışmalarını adım adım tâkip etti ve fotoğrafladı. 

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahallî İdareler Seçimi için, 26 Ocak 2014 Pazar günü, İstanbul’un Esenyurt Semti’ndeki seçim bürosundaydı. MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı geldiğinde seçim bürosu PKK yandaşları olan taşlı-sopalı ve silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Dışarıdaki kavgayı görüntülemek isterken, kalbine isâbet eden kurşun sebebiyle kaldırıldığı hastânede ebedî âleme göçtü. Cenâze namazı büyük bir kalabalığın katılımı ile kılındı.


Etiketler CENGİZ - AKYILDIZ - KİMDİR - ? -
FaceBook ta paylaş
DİĞER HABERLER
Uyuşturucu Gaziemir'de Genç Bir Can Aldı
CENGİZ AKYILDIZ KİMDİR ?
Halil İbrahim Şenol
Nazmi YILMAZ
 
Untitled Document
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
YAZARLAR
   
ANKET
 
 
 
 
HAVA DURUMU
GAZETELER
 
 
 
 
Untitled Document
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz Tasarm ve Yazılm : Tahamedya.com