Untitled Document
26 Nisan 2018 - 15:20 Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Anasayfa
 

Piriştina’nın projesiyle ‘tüm engeller’ kalkacak
 
FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 26 Nisan 2018 - 10:59

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan adayı adayı Levent Piriştina, engellilerin yaşamda önlerine çıkan tüm engelleri kaldırmaya kararlı bir yönetim anlayışıyla kapsamlı bir hazırlık başlattı. Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımları başta olmak üzere kapsamlı biçimde başlatılan proje, eğitimden rehabilitasyona, fiziki ve mimari engellerden spor konusuna kadar tüm detayları kapsıyor. Türkiye’de engellilere yönelik huzurevlerinin olmadığı gerçeğinden hareketle hazırlanan proje, “engelli yaşam evi” adıyla bir ilki de içerisinde barındırıyor.

Ülke nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğunu, Buca’da yaklaşık 60 bin engelli bulunduğunu söyleyen Piriştina, aileleri ve yakınları hesaba katıldığında bu sorunun toplumun yarısını kapsadığını dile getirdi. Merkezi ve yerel yönetimlerin bugüne kadar engelliler için önemli yasal ve sosyal düzenlemeler yapmış olmasına rağmen yapılacak alınması gereken çok yol olduğuna işaret eden Piriştina, ekibiyle birlikte uzun soluklu bir proje hazırladıklarını anlattı. Piriştina, göreve gelmesi durumunda projenin ivedilikle hayata geçirileceğini söyledi.

 

Bir ilke imza atmayı hedefliyor…

 

Çalışma hakkında bilgi veren Levent Piriştina, “Anne babalarının en büyük korkusu, onların ölümünden sonra engelli olan çocuklarına en olacağıdır. Bu amaçla ‘engelli yaşam evleri’ni hayata geçireceğiz. Önceliğimiz olan bu projeyle engelli bireylerin anne babaları ile yakınlarının bu korkusunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Engellilerin ve ailelerinin yaşamlarını gelecek endişesi taşımadan, güvenli ve huzurlu şekilde sürdürmelerini istiyoruz” diye konuştu. Piriştina, engellilerin sosyal yaşama katılımları ve istihdamları konusuna özel önem vereceğini de kaydetti.

Kentlerde engellilerin sokağa çıkmasının önünde fiziki ve mimari olmak üzere çok büyük eksiklik bulunduğuna da işaret eden Piriştina, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan programda engellilere yönelik hazırlanan projeleri de detaylı şekilde ele aldıklarını söyledi. Piriştina, şöyle devam etti: “Eğitimden rehabilitasyona, fiziki ve mimari engellerden spor olanaklarına kadar birçok konuyu ele aldık. Eğitimli ve kendi hayatlarını kazanan, mutlu ve gelecek endişesi taşımayan engellileri, spor başta olmak üzere sosyal hayata çekecek çalışmaları ivedilikle tamamlayacağız.”


Etiketler Piriştina’nın - projesiyle - - ‘tüm - engeller’ - kalkacak -
FaceBook ta paylaş
DİĞER HABERLER
GAZİEMİR NEVVAR SALİH İŞGÖREN DEVLET HASTANESİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ…….
Başkan Şenol muhtarlarla bir araya geldi
Başkan Şenol muhtarlarla bir araya geldi
Piriştina’nın projesiyle ‘tüm engeller’ kalkacak
Dereli :'' Bulgaristan'da Yaşayan Türkler Yalnız Değildir''.
Mendereste Ak Partili Aday Adaylarından Birlik Mesajı
Türkiye’nin kanını donduran anneden korkunç itirafla
Tercih süresi başladı
 
Untitled Document
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
YAZARLAR
   
ANKET
 
 
 
 
HAVA DURUMU
GAZETELER
 
 
 
 
Untitled Document
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz Tasarm ve Yazılm : Tahamedya.com